רמב"ם 24 תל אביב 03-5163672 rambam 24 Tel-Aviv   עב | EN
 
 
 
     
   הודעה חשובה  
     
  עקב המצב ניתן ליצור איתנו קשר גם  בטלפון :
0528-586351

או במייל שמופיע באתר .

החנות נמצאת ב רחוב רמב"ם 24 תל אביב


 rambam st. 24
tel : 03-5163672
 
     


     
   ליצירת קשר  
     
  התקשר/י לחנות:
03-5163672


שלח לנו מייל

או בוא/י לבקר:
רמב"ם 24 תל אביב
 
     פרסום והפצה של ספרים חדשים

דף הבית >> מידע כללי >> פרסום והפצה של ספרים חדשים
הוצאת ספרים היא תהליך ארוך שמובנה מכמה שלבים מרכזיים - החל מהשראת הרעיון אצל הכותב, דרך הכתיבה והעריכה, בחירת השם הנכון והכריכה המתאימה, דרך ההפקה והדפוס וכלה בפרסום וההפצה של הספר. 

כל אחד מהשלבים של פרסום ספר חדש תלוי קשר הדוק בשאר השלבים ועל מנת שההשקה תהיה מוצלחת חייב להיות סנכרון מושלם בין החלקים השונים, אחרת הספר לא ימצא את דרכו את הקוראים הנכונים. 

את השלב הראשון של הגיית הרעיון וכתיבת הטיוטה של הספר יעבור הכותב עם עצמו ועם גורמי ההשראה שלו. אם מדובר בספר מחקר, הרי שתהליך הכתיבה יכול לקחת גם שנים שכוללות איסוף מידע רב, לימוד הנושא מזויות שונות, איתור מסנגרים ומקטרגים על תזת הכותב והבאה של תימוכין לטענות הכותב. 

לאחר שהספר נכתב ועבר הגהה על ידי עורך ספרותי מיומן בתחום הנושא של הספר, ניתן לעבור לשלב ההוצאה לאור שלו והפצתו. שלב ההפצה יכול להיעשות עם או בלי גוף מקצועי מלווה, שכן היום כל אחד יכול להוציא ספר לאור באופן עצמאי.

בדרך כלל כותבים אשר מוציאים ספרים לאור באופן עצמאי עושים זאת במהדורה מוגבלת מאוד ושאינה מגיעה לקהל רחב של קוראים, אלא יותר למקורבים, תלמידים או קהילה מקצועית אליה מיועד הספר בנושא מחקר ספציפי. 

כאשר רוצים להפיץ את הספר ברבים חייבים לקחת בחשבון ולתכנן אסטרטגיה תקשורתית כוללת להפצתו. האסטרטגיה התקשורתית כוללת את המסרים הנכונים שיש להעביר, את הגישה לכלי התקשורת ולמדיות השונות - הרדיו, הטלויזיה, האינטרנט, העיתונות. 

כל אמצעי התקשורת כשרים ונכונים לשימוש במסגרת האסטרטגיה התקשורתית להפצת ספר חדש, וחשוב לתכנן את אותה אסטרטגיה בצורה מקיפה וייעודית על ידי גורם מקצועי ומנוסה בתכנון אסטרטגיה תקשורתית.

חלק מהתהליך וודאי יכלול תיאום ראיונות עם כותב הספר במדיות השונות המוזכרות לעיל וכולן מטרתן להביא את הספר החדש לתודעת הציבור. 

 
לייבסיטי - בניית אתרים