רמב"ם 24 תל אביב 03-5163672 rambam 24 Tel-Aviv   עב | EN
 
 
 
     
   הודעה חשובה  
     
  עקב המצב ניתן ליצור איתנו קשר גם  בטלפון :
0528-586351

או במייל שמופיע באתר .

החנות נמצאת ב רחוב רמב"ם 24 תל אביב


 rambam st. 24
tel : 03-5163672
 
     


     
   ליצירת קשר  
     
  התקשר/י לחנות:
03-5163672


שלח לנו מייל

או בוא/י לבקר:
רמב"ם 24 תל אביב
 
     כך נבחר תפילין כשרות

הקריטריונים לבחירת תפילין כשרות הם סוג הכתב, התאמה להנחיות הסופרים, הקלף עצמו, הבתים והרצועות. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת תשמישי קדושה מן הסוג הזה ולהכיר גם את ההבדלים בין רמות ההידור
תשמישי קדושה מיוצרים על פי הנחיות ברורות ומפורטות המנוסחות בכתבי ההלכה. התשמישים הם חלק חשוב משמירה על מצוות היהדות אך לא פשוט לבחור אותם. הבעיה העיקרית היא עם תשמישי קדושה הנרכשים בפעם הראשונה. תפילין לדוגמא הוא תשמיש קדושה עשוי עור המכיל קלף עליו רשומות ארבע פרשיות מהתורה. הוא מכיל שתי יחידות עצמאיות והדגש הוא על בחירת ערכה כשרה.
אלו הקריטריונים שכדאי לבדוק על מנת לוודא את רמת הכשרות של תשמישי הקדושה ליד ולראש:
א. הכתב - בתשמישי קדושה כשרים צורת האותיות תהיה בדיוק לפי דרישות ההלכה. יש גם תשמישי קדושה מפוארים יותר, בהם צורת האותיות היא על פי מסורת הכתיבה, דרישות ההלכה ודעת הרבנים. הפרשיות חייבות להיות כתובות בידי סופר סת"ם ובצורה הלכתית תקינה. במידה והכתב מעוות או לא ברור, סביר להניח שהתשמיש כולו פסול.
ב. הנחיות סופרים - בתשמיש כשר קיימים השגחה ופיקוח על הסופרים שמבצעים את העבודה עם תעודת הסמכה. כל הסופרים נבחרים רק לאחר עמידה בדרישת ההלכה והם מונחים על ידי משגיחים מנוסים.
ג. הקלף - חשוב מאוד לבדוק את הקלף של תשמישי הקדושה. קלף כשר נרכש ממפעלים מפורסמים ובעלי מוניטין. שאר הקלפים מכשילים את תשמישי הקדושה ולא פוטרים את היהודי מהמצווה.
ד. בתים ורצועות - כדאי לבדוק את הכשרות גם לפי הבתים והרצועות. בתי התפילין הכשרים נרכשים ממפעלים ידועים בהכשר מקומי של רבנים עם מומחיות וניסיון בתחום הסת"ם. מבחינת הרצועות, הן חייבות להיות מעור עליון וברווח הלכתי של אחד ס"מ. כל מרווח אחר פוסל את הרצועות ואת תשמישי הקדושה.
מה משמעות מחיר הערכה?
תפילין כשרות עולות הרבה יותר מכל תשמישי קדושה אחרים, אך אין תחליף להשקעה הכספית. משמעות מחיר הערכה הוא השקעה בכל אות ואות, עמידה בתקנות ההלכה ובעיקר מתן אפשרות לנער צעיר לקיים את אחת המצוות החשובות ביותר ביהדות. העלות הכספית שלהן לא אמורה להבהיל הורים או בני משפחה. משמעות המחיר היא בסך הכל שמדובר על ערכה איכותית שיכולה לשמש את הנער לאורך שנים רבות.
מלבד האמור לעיל, תמיד ניתן לשדרג ערכת תפילין ולהשיג דגמים מהודרים במיוחד של יחידות יד וראש. בדגמים המהודרים צורת האותיות לדוגמא היא על פי המסורת, בדקדוק הכתיבה ובצורה נאה במיוחד. הקלף הוא איכותי ולא מחוספס והוא עובר ביקורת רבנים על פי הנחיות הבד"צ. בדגמים אלו יש גם השגחה ופיקוח על העורות מתחילת העיבוד, כאשר כל התהליך נעשה על ידי יהודים שומרי תורה ומצוות.
 
לייבסיטי - בניית אתרים