רמב"ם 24 תל אביב 03-5163672 rambam 24 Tel-Aviv   עב | EN
 
 
 
     
   הודעה חשובה  
     
  עקב המצב ניתן ליצור איתנו קשר גם  בטלפון :
0528-586351

או במייל שמופיע באתר .

החנות נמצאת ב רחוב רמב"ם 24 תל אביב


 rambam st. 24
tel : 03-5163672
 
     


     
   ליצירת קשר  
     
  התקשר/י לחנות:
03-5163672


שלח לנו מייל

או בוא/י לבקר:
רמב"ם 24 תל אביב
 
     כיצד נבחר בית דפוס להדפסת ספר?

ספרים ותשמישי קדושה נכתבים על פי המסורת היהודית ולפי כללי דפוס מחמירים. חשוב מאוד לבצע הדפסת ספר מן הסוג הזה רק לאחר השוואה בין בתי דפוס, סקירת פרויקטים קודמים והתאמה לצרכים ספציפיים

בתי דפוס בכל רחבי הארץ מציעים שירות ייחודי עבור ספרים ותשמישי קדושה. אף על פי כן, רק בחלק מבתי הדפוס מחזיקים ברמת המקצועיות הנדרשת. הנה כללי המפתח העיקריים לבחירת בית דפוס ראוי:

א. לפי השוואה בין בתי דפוס - אל תוותרו על השוואה מקיפה בין בתי דפוס. היעזרו בהיכרות שלכם עם גבאים של בתי כנסת בהם אתם מתפללים, קראו מידע באתרי האינטרנט והגיעו בעצמכם לבתי הדפוס על מנת לבדוק את המכונות ואת שיטת העבודה. השוואה בין בתי דפוס תמנע עוגמת נפש ותאפשר הדפסה של ספרים בצורה מדויקת ונכונה.

ב. לפי פרויקטים קודמים - כל בית דפוס שמכבד את עצמו יחזיק דוגמאות של פרויקטים קודמים. דוגמא מן הסוג הזה היא אינדיקציה מצוינת למידת ההתאמה בין יכולות בית הדפוס לבין הדרישות שלכם ממנו. בקשו לראות את הפרויקטים הקודמים, בחנו אותם היטב וודאו שכל ההדפסה בוצעה לפי אופי הספרים ותשמישי הקדושה.

ג. לפי מידת ההתאמה בין ההדפסה לצרכים - עיינו בקטלוג של בית דפוס לפני שאתם מזמינים הדפסת ספר מסוים. התאימו את שיטת ההדפסה והטכניקה לצרכים שלכם וללוח הזמנים. הבחינו בין הדפסה המיועדת לתשמישי קדושה כמו מזוזות ותפילין, לבין הדפסה הכוללת הגהת מחשב לגילוי אותיות חסרות, יתרות ומוחלפות, הגהת אדם מוסמך לבדיקת צורת האותיות וקבלת אישור מאדם מוסמך.

מה מיוחד בהדפסת ספרי קודש?

הדפסת ספרי קודש היא משימה מורכבת בגלל מספר סיבות. ראשית, כל הספרים ותשמישי הקדושה נכתבים מטבע הדברים על פי המסורת היהודית. המסורת מגדירה את אופי הכתיבה, את הרווחים בין השורות, את גודל האותיות, את הפונטים ועוד. כללי הדפוס במסורת היהודית מחמירים מאוד והם אלו שעושים את ההבדל בין ספרים רגילים ותשמישי קדושה. לא בכל בית דפוס יודעים לעמוד בסטנדרטים הללו ולהדפיס את הספרים על פי ההנחיות.

שנית, ההדפסה מתבצעת בצורה שונה עבור כל ספר. יש הדפסה ספציפית המיועדת לסידורים, חומשים, תנ"ך ותהילים או ספרי קבלה, לעומת הדפסה המתאימה לברכות זוגיות, סיפורי צדיקים, תפילות ומחזורים. ההבדלים מחדדים את החשיבות של בחירת בית דפוס מקצועי והשקעת זמן ומשאבים בביצוע ההדפסה על הצד הטוב ביותר.

לסיכום, הדפסת ספר קודש שונה לחלוטין מהדפסה של כל ספר אחר. ההבדל הזה נובע מהתפקיד של ספרים ותשמישי קדושה על פי המסורת וההלכה היהודית. יתרה על כך, ההבדלים בין סוגי הספרים גם קובעים מה הדרך הנכונה לבחור בית דפוס. כדאי להכיר את ההבדלים ולוודא שלבית הדפוס הנבחר יש כלים מתאימים.
לייבסיטי - בניית אתרים